Back to Top

POMOC DLA OLI

Partner kancelarii adw. Piotr Bartecki pełnomocnikiem rodziców chorej Oli Dułak w sądowej batalii o finansowanie leczenia dziewczynki. 


 

 


Ola Dułak, niespełna trzynastoletnia dziewczynka dotknięta jest straszną genetyczną chorobą przejawiającą się obrzękami mózgu. Dotychczas, większość swojego życia spędziła w szpitalu. Zbawieniem okazało się eksperymentalne leczenie za pomocą Kineretu, eksperymentalnego leku, którego miesięczna dawka kosztuje blisko 20 tysięcy złotych.

Jego skuteczność potwierdziły badania wykonane w Centrum Zdrowia Dziecka i przede wszystkim, samopoczucie Oli, która dzięki niemu mogła wrócić do normalnego życia i tak jak swoi rówieśnicy chodzić do szkoły oraz cieszyć się z każdego dnia. 

Mama Oli od kilkunastu miesięcy toczy nierówną walkę z Narodowym Funduszem Zdrowia o refundację leku, który może dać jej dziecku tak oczekiwane przez wszystkich rodziców - zdrowie i bezpieczeństwo. Adwokat Piotr Bartecki poruszony historią Oli, postanowił pro bono wspomóc p. Iwonę Dułak w batalii o uzyskanie decyzji finansującej leczenie, zarówno przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie, jak również przed Naczelnym Sądem Administracyjnym wskutek wniesionej przez prawników Ministerstwa Zdrowia skargi kasacyjnej. 

PRO BONO

Pracownicy Kancelarii SCBP pozostają świadomi zapotrzebowania na usługi prawne. Mając na uwadze sytuację osób potrzebujących prawnej pomocy, angażujemy się w społeczne akcje udzielania porad.


 

 

Nasza Kancelaria wspiera Polską Akcję Humanitarną (PAH) Janiny Ochojeskiej oraz Fundację” Masz Prawo” z siedzibą w Sopocie, udzielając porad prawnych.

 

 


 

Celem działalności Polskiej Akcji Humanitarnej jest dostarczanie pomocy ofiarom wojen i kataklizmów w Polsce i za granicą, a także uchodźcom trafiającym do naszego kraju. Ważnym obszarem działalności PAH jest ponadto szeroko rozumiana pomoc najuboższym środowiskom ludzi w Polsce. www.pah.org.pl/main/sponsorzy_i_partnerzy/174